HOSANA LIDEM.cz

MÍSTO, KDE LIDÉ POMÁHAJÍ LIDEM

Pekárny

Severní Korea - krůček od hladomoru

Každé třetí dítě v této zemi hladoví. Mají takový hlad, že hledají alespoň kořínky nebo kůru stromů, aby zaplnily svůj prázdný žaludek. Pokud v těchto podmínkách přežijí, bude kriticky ohrožen jejich fyziologický vývoj. 

 

 

Proto AVC Švýcarsko vybudovalo v roce 2006 ve čtyřech odloučených provinciích v Severní Koreji pekárny na výrobu nutričně bohatých housek a továrny na výrobu sójového mléka. Nadační fond Nehemia, jehož jsme partneři, se do pomoci zapojil v roce 2008.

 

 

Před pandemií covid-19 platilo, že pět dní v týdnu dostávalo 11 000 dětí v 68 jeslích, mateřských a základních školách výživnou housku a hrníček sójového mléka obohaceného o vitamíny.

 

 

AVC hlásí, že vlivem covidové situace v roce 2021 museli snížit počet porcí. Školy byly celoročně zavřeny, a proto rozváželi 5 dní v týdnu jen 2700 porcí do dětských domovů a jeslí. Jako náhradu ve vesnicích, kde za normálních okolností rozváží chléb i mléko, rodinám rozdávali mouku a cukr.  Nyní je vlivem Covidu země stále uzavřená, proto jsme schopni zajistit pro děti pouze sójové mléko z místních zdrojů. Zoufale se čeká na otevření hranic, aby naši partneři mohli dostat základní suroviny do země a obnovit i distribuci výživových housek.

 

 

Tento projekt spravuje Nadační fond Nehemia. Hosana s Nehemií několik let spolupracuje a pomáhá na vybrané projekty sbírat finance skrz Hosana Café, Misijní Kavárnu a benefičně – kulturní akce které pořádá.

POMOZTE NÁM ZÍSKAT FINANCE

Za 135 korun je pokryta strava jednoho dítěte na celý měsíc!
hosanalidem logo2

TUTO STRÁNKU BRZY SPUSTÍME