HOSANA LIDEM.cz

MÍSTO, KDE LIDÉ POMÁHAJÍ LIDEM

ŘECKO

POMOC BLIŽNÍMU

Tento projekt se od ostatních liší v tom, že podporuje iniciativu několika místních lidí. Oni se rozhodli na vlastní oči vidět a na vlastní kůži zažít co je “Migrační krize”, ještě předtím, než se z ní stalo ryze politické téma.

 

 

Dnes už mají v Řecku kontakty, převážně v tamních církvích, umí se dostat přímo do uprchlických táborů a setkávají se osobně s lidmi, kteří tam přežívají. Mluví s nimi, naslouchají jejich životním příběhům, modlí se za ně a pokud to je zapotřebí nakoupí jim jídlo nebo oblečení.

 

 

Kdybychom měli několika málo větami popsat, co lidé z této iniciativy dělají, tak to je toto. Nechají se vést Bohem do míst v Řecku, do kterých se nikomu moc nechce. Na konci této cesty vždycky najdou lidi v nouzi. Lidi, na které nedosáhne pomoc z evropských fondů a různých “záchranných sítích”. Lidi, kteří uvízli a nemohou vpřed ani zpět. Lidi, kteří trpí hladem, zimou a nedostatkem.

 

 

Prostředky, které skrz tento projekt sbíráme, používáme pro přímou pomoc lidem, kteří beznadějně uvízli v Řecku. Na místě pomáháme společně s místní církví, která v této situaci vidí své poslání a pomáhá, jak je v jejích možnostech.

 

 

Tento projekt spravuje Nadační fond Nehemia. Hosana s Nehemií několik let spolupracuje a pomáhá na vybrané projekty sbírat finance skrz Hosana Café, Misijní Kavárnu a benefičně – kulturní akce které pořádá.

hosanalidem logo2

TUTO STRÁNKU BRZY SPUSTÍME