HOSANA LIDEM.cz

MÍSTO, KDE LIDÉ POMÁHAJÍ LIDEM

Severní Kavkaz - Kráva do každé rodiny

Osada Voschod II

Pomáháme lidem, kteří museli uprchnout ze svých domovů z Jižní Osetie, jež náleží Gruzii, aby si zachránili holý život. Usadili se v Severní Osetii, která geopoliticky náleží Rusku. Tuto komunitu tvoří víc než 350 rodin, jež nyní žijí s “cejchem uprchlíka”, kterého nikdo nechce a nikde není vítán.


Více než jednorázovou finanční pomoc potřebují podmínky proto, aby si mohli znovu vybudovat domov a zázemí pro své rodiny. Právě touto prací se zabývá Kolja Kobzev se svou rodinou, kterému pomáháme získávat finanční prostředky na nákup krav. On vymyslel projekt “Kráva do každé rodiny”.


Díky krávě má rodina pravidelný přísun mléka, a tím pádem i tvarohu, sýru, másla a smetany. Když šetrně hospodaří, je schopna část produktů prodat a mít příjem cca 40 USD týdně. Projekt je vymyšlen tak, že první tele, které se darované krávě narodí, je skrze Kolju předáno další rodině. Než malé telátko vyroste v krávu, jež může dále rodit, uplynou cca 3-4 roky.


Severní Kavkaz je nehostinné horské pásmo, kde není jednoduché cokoli pěstovat nebo chovat. Krávy které pomáháme získat pro tyto rodiny, pochází z lokálních malých chovů. Jedná se o speciální horské plemeno, kterému se zde daří. Našim společným cílem je darovat každé rodině běženců krávu, která se pro ně stává zdrojem obživy. Vždy první narozené tele putuje do další chudé rodiny. Již jsme mohli rodinám darovat více než 45 krav a 35 telat. Cena jedné krávy je v přepočtu 40.000Kč.


Tento projekt spravuje Nadační fond Nehemia. Hosana s Nehemií několik let spolupracuje a pomáhá na vybrané projekty sbírat finance skrz Hosana Café, Misijní Kavárnu a benefičně – kulturní akce které pořádá.

POMOZTE NÁM ZÍSKAT FINANCE

Cena jedné krávy je v přepočtu 40 000 Kč, pomůže nám doslova každá koruna...
hosanalidem logo2

TUTO STRÁNKU BRZY SPUSTÍME